Zmrzlá voda: Účinný způsob detoxikace?

Každá živá bytost, včetně člověka, je zcela závislá na vodě. Možná právě to je důvodem, proč byla některými filozofy a mysliteli označována za pralátku všeho. Vzhledem k rostoucímu trendu zdravého životního stylu se význam vody dostává čím dál více do popředí, přičemž tento zvýšený zájem s sebou přirozeně přinesl řadu teorií o tom, jaký typ vody je pro člověka tím nejlepším. Často diskutovaným tématem v této oblasti bývá mimo jiné zmrzlá nebo roztátá voda. Mohla by skutečně přinášet omlazující účinky a zlepšit stav pacientů s hypertenzí, bolestmi hlavy či obezitou?

Struktura roztáté vody

Od nepaměti je v mnoha kulturách využíváno roztáté nebo ledovcové vody. Základním rozdílem, ve srovnání s její běžnou formou, je její molekulární složení. Když tekutina zmrzne, vytvoří se velké shluky molekul, mezi nimiž není místo pro vedlejší nežádoucí látky jako deuterium a mnoho dalších nečistot. Největší výhodou roztáté vody je tedy její čistota, čehož si možná dříve než lidé všimla zvířata. Vesničtí chovatelé skotu v dávných dobách pozorovali, že vyhledávají vodu z kaluží, pokud se začne sníh a led rozpouštět. Další zajímavostí je, že v místech, kde se roztátá voda hromadí, zpravidla půda vykazuje vyšší výnos – typicky tento jev bývá viditelný na polích a lánech osázených plodinami. Zmražením vody dochází ke změně struktury, což se projevuje v lepší prostupnosti skrze buněčné membrány. Tento fenomén je spojen s celou řadou pozitiv, na něž se podíváme v následující části.

Výhody a přínosy

Molekuly roztáté vody dosahují podobné velikosti jako molekuly buněk v lidském těle. Díky zlepšené prostupnosti tak její pití urychluje spoustu procesů, včetně metabolismu obecně. Nebudete muset vynakládat takové úsilí a velké množství energie při trávení jídla. Tradice rozmrazování vody byla známá především na Sibiři a v severských zemích, kde byl tento způsob praktikován za účelem zvýšení odolnosti, vitality, síly či energie. Když budete pátrat po výhodách pití rozmražené vody, pravděpodobně strávíte spoustu času sepisováním všech, které jsou v literatuře a mezi lidmi zmiňovány. Od redukce hmotnosti se dostanete ke zlepšení krevního oběhu, snížení hladiny cholesterolu a krevního tlaku, tlumení akutní i chronické bolesti, regulaci cukru v krvi, zkvalitnění stavu pokožky až po prevenci vzniku mnoha onemocnění nebo zpomalení stárnutí. Zjednodušeně by se dalo říci, že v lidském těle při konzumaci roztáté vody nastává harmonizace funkcí, která se projevuje nejen na fyzické, ale také na duševní úrovni.

Jeden důkaz za všechny

Na území Pákistánu žije kmen známý jako Hunzové, jehož zástupci se běžně dožívají věku 120 let – dokonce se traduje, že v minulosti překračovali hranici 160 let. Celý život pijí roztátou vodu z ledovců a donedávna se stravovali výhradně vegetariánsky. Podle všeho prý ženy z tohoto kmene oplývají mladistvou krásou i v pokročilém věku. Přestože některé údaje hovoří o tom, že se zdraví tamějších lidí trochu zhoršilo vlivem okolí, stále se jedná o poměrně ojedinělý úkaz. Strava a pití rozmražené vody by mohlo mít velký vliv na vitalitu, nicméně stále chybí klinické studie na toto téma. Byli bychom rádi, kdyby se vědci chopili této výzvy a podrobili pití roztáté vody důkladnému zkoumání, zejména v souvislosti s tím, jaký vliv může mít na zdraví člověka. Prozatím se musíme spolehnout na zkušenosti předků a instinkty zvířat, která často upřednostňují rozmraženou vodu. Jak je možné získat tento typ vody, případně ji vyrobit?

Jak připravit zmrzlou vodu?

Pokud používáte chlorovanou vodu z kohoutku, měli byste ji nechat protéct filtrem, který vám pomůže zbavit se chlóru. Nemáte-li filtr, vodu nechte několik hodin odstát, přičemž chlór vystoupá nahoru a částečně se odpaří. Následně vylijte horní část, pro zmrazení využijte zbývající díl – příznivci této metody doporučují vynechat i spodní část, ve které se mohou nahromadit miniaturní nečistoty z potrubí. Nyní můžete vložit vodu v nádobě do mrazáku, avšak nezapomeňte uvnitř nechat vzduchovou rezervu, protože tekutina se při zmražení roztahuje. Jako první zmrzne deuterium (cca + 3 °C), tj. nežádoucí látka, kterou byste měli odstranit. Zbylou vodu nechte zmrazit do ¾ svého objemu – ¼ bude obsahovat další neprospěšné látky jako soli atd. Výslednou zmraženou vodu můžete nechat roztát a čerpat z jejích účinků. Nejlepší čas na pití je večer, protože čištění prostřednictvím vody probíhá zejména v klidovém stavu – tedy v noci, když spíte.

 

Moderní trh je přesycený nápoji s přidanými barvivy, konzervanty a dalšími nepřirozenými prvky. Nyní si můžete jednoduchým způsobem připravit čistou vodu v pohodlí domova. Vaše tělo tak můžete čistit a harmonizovat pomocí tohoto přírodního produktu. Pozitivní účinky zmrzlé vody můžete otestovat již dnes.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení